Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Collegium Medicum UMK

aip 127 marca 2012 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Punktu Biznesowego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, dokonane przez Prorektor ds. Collegium Medicum Prof. dr hab. Małgorzatę Tafil-Klawe oraz Dyrektora Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Bydgoszczy Radosława Ratajczaka.

Uruchomienie Punktu Biznesowego przy Collegium Medicum UMK stwarza nowe możliwości rozwoju przedsiębiorczości, w tym również w zakresie komercjalizacji pomysłów biznesowych szeroko rozumianej branży medycznej. Współpraca z AIP umożliwia każdej pełnoletniej osobie założenie firmy, bez konieczności jej rejestracji, a dzięki temu zwolnienie z opłacania składki ZUS. Osobowości prawnej (NIP, REGON, KRS) użycza przedsiębiorcom Fundacja AIP. Ponadto, każdy klient inkubatora otrzymuje szeroki pakiet usług wspierających.

AIP Bydgoszcz tworzą inkubatory przy dwóch bydgoskich uczelniach wyższych - Wyższej Szkole Gospodarki oraz Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. AIP Bydgoszcz prowadzi również inkubator we Włocławku oraz liczne Punkty Biznesowe, m.in. w Chojnicach, Malborku a nawet Ełku. Z dniem 27 marca 2012 r. bogata oferta Fundacji AIP będzie dostępna dla całej społeczności Collegium Medicum UMK. Jednym z nadrzędnych celów jej działalności będzie tworzenie efektywnych powiązań pomiędzy naukami medycznymi a biznesem i stymulowanie przedsiębiorczości akademickiej.

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania AIP przy Collegium Medicum UMK wkrótce.

aip2  aip4  aip7

aip5  aip1  aip3