Akademicki Mistrz Polski Uczelni Medycznych w Futsalu

azsZespół AZS Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy zwyciężył w III Drużynowych Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w futsalu, które odbyły się w dniach 19-22 stycznia 2012 r. w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W finale nasi studenci wygrali 4:0 z zespołem Akademii Medycznej im. Piastów Ślaskich we Wrocławiu.

„Od początku narzuciliśmy swój styl gry, a gospodarze sprawiali wrażenie wyraźnie spiętych obecnością władz uczelni i licznie zgromadzonych kibiców. Już w szóstej minucie po doskonałym podaniu „Muzyka” udało mi się wyprowadzić naszą drużynę na prowadzenie. Pięć minut później Tomasz Zawadziński obrócił się z obrońcą na plecach i podwyższył na dwa do zera. Po przerwie nasz zespół strzelił jeszcze dwie bramki po indywidualnych akcjach Mateusza Zasadnego i Michała Ciępiela. Na uwagę zasługuję również fakt, iż Grzegorz Muzykiewicz został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju” - mówi kapitan drużyny Michał Zajączkowski.

Drużyna AZS Collegium Medicum UMK, której trenerem jest dr Tomasz Zegarski (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Collegium Medicum UMK), jako pierwsza w Polsce w jednej edycji Akademickich Mistrzostw Polski zdobyła złoty medal w piłce nożnej (Kraków 2011) oraz w piłce halowej (futsal).

Gratulujemy!

azs1
Medaliści III Akademickich Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w Futsalu

azs2   azs3