Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Ergometrze Wioślarskim

czas17 marca 2012 r.  odbędą się w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Ergometrze Wioślarskim. W zawodach wystartują zawodnicy z 7 miast: Poznania, Białegostoku, Łodzi, Wrocławia, Krakowa, Szczecina oraz Bydgoszczy. Collegium Medicum UMK reprezentować będzie 16 zawodników (8 studentek i 8 studentów). Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Organizatorzy: AZS oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Miejsce: Zespół Szkół nr 28, ul. Kromera 11 w Bydgoszczy
Termin: 17 marca 2012 r. godz. 9:00

Ergometr wioślarski jest to dyscyplina sportu, która pierwotnie służyła wioślarzom podczas treningów. Z czasem zdobyła sobie ona tak dużą popularność, że na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie weszła na stałe do programu olimpijskiego. Ze względu na swoje doskonałe parametry ergometr wioślarski jest niemal stale wykorzystywany w środowiskach akademickich, stanowi także wyposażenie ośrodków rehabilitacyjnych i klubów sportowych.