Natura 2000 dla studentów

natura200016 marca 2012 r. w godzinach od 09:00 do 16:00 zapraszamy na wyjątkowy event do specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, w której studenci będą mogli zapoznać się z założeniami Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 oraz nagrać własny spot reklamujący tę formę ochrony przyrody.

- „Natura 2000. Poczuj to!” to hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej, dzięki której podnosimy świadomość ekologiczną i promujemy sieć Natura 2000 – mówi Marek Machnikowski, Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy - Regionalny Konserwator Przyrody – Kampanię kierujemy do studentów, których chcemy zachęcić do poznawania obszarów Natura 2000 oraz uświadomić jak istotna jest dla nas wszystkich ich ochrona. Nie musimy wcale daleko wyjeżdżać, aby znaleźć się pośród nich. Na terenie naszego województwa kujawsko-pomorskiego znajdują się liczne obszary Natury 2000, m.in. jezioro Gopło i Bory Tucholskie, na których zorganizowano w ubiegłym roku studenckie obozy ekologiczne.

W budynku dydaktycznym Patomorfologii Collegium Medicum UMK przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy, na specjalnie zaaranżowanym stoisku będzie można zrelaksować się jedząc serwowane przez hostessy jabłka z polskich sadów i grając w gry wykonane z drewna. Jednak co najważniejsze, będzie można zapoznać się z ideą sieci Natura 2000. Odgłosy natury zmiksowane zostaną z muzyką klubową, na żywo serwowaną przez DJ-a. Dla odważnych i kreatywnych przygotowano specjalną atrakcję – wszyscy, którzy zechcą pogimnastykować się przed kamerą, aby zareklamować sieć Natura 2000, otrzymają unikatowy singiel Kasi Nosowskiej. Na płycie znalazła się piosenka „O lesie”, którą artystka dedykowała kampanii „Natura 2000. Poczuj to!”, wraz z teledyskiem zrealizowanym latem na obszarach Natura 2000.

Collegium Medicum UMK to drugi po Politechnice Białostockiej przystanek zaplanowanego na najbliższe tygodnie roadshow, które w następnej kolejności odwiedzi Gdańsk, Katowice i Wrocław. Akcja organizowana jest w ramach kampanii „Natura 2000. Poczuj to!”, realizowanej przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Więcej informacji o kampanii na stronie www.poczujnature.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 16 marca 2012 r. dydaktycznego godz. 9-16 do budynku dydaktycznego Patomorfologii, który mieści się przy ulicy M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy.