Orientation Week 2012

Z początkiem marca semestr letni w Collegium Medicum UMK zainaugurowali studenci z zagranicy, którzy podjęli naukę w ramach programu Erasmus. W dniach od 28 lutego do 2 marca 2012 r. odbył się tydzień orientacyjny, który wprowadził przyjezdnych studentów w specyfikę i klimat Bydgoszczy. Collegium Medicum UMK w porozumieniu z bydgoskimi uczelniami włączyło się w akcję organizacji tygodnia orientacyjnego promującego pobyt młodych ludzi w Bydgoszczy. Program imprezy obejmował m.in. wizytę w ratuszu i spotkanie z władzami miasta, pobyt w Operze Nova i Muzeum Okręgowym oraz spotkanie integracyjne w rytmach muzyki.

W semestrze letnim 2011/2012 66 zagranicznych studentów zagości na bydgoskim rynku edukacyjnym korzystając z szerokiej oferty dydaktycznej proponowanej przez uczelnie regionu.
W Collegium Medicum UMK studiować będzie 6 studentów na kierunku lekarskim i 3 studentów na kierunku pielęgniarstwo.

FOTOGALERIA >>

Film informacyjny Urzędu Miasta Bydgoszczy