Drzwi Otwarte w Collegium Medicum

Drzwi Otwarte w Collegium Medicum

logo cm

22 marca 2012 r. w Collegium Medicum UMK odbyły się Drzwi Otwarte. Była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć „od podszewki” czym różni się studiowanie od uczenia się. Ci, którzy myśleli, że Collegium Medicum UMK to uczelnia, jakich wiele, z utytułowaną kadrą i tonami materiałów do opanowania mieli okazję zobaczyć jej nieco odmienne oblicze.

Zobacz galerię zdjęć >>

 

Drzwi Otwarte rozpoczęły się od spotkania z władzami Uczelni.
Gości powitali również sami studenci i przedstawiciele organizacji studenckich: Samorządu Studenckiego, IFMSA-Poland, Studenckiego Towarzystwa Naukowego, Młodej Farmacji, AZS-u.

Następnie wszystkich zgromadzonych maturzystów czekała nie lada atrakcja. Studenci Ratownictwa Medycznego zaprezentowali jak uratować poszkodowanych w wypadku drogowym.

Po dawce sporych emocji tegoroczni maturzyści mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach:

 1. „Stress? Less!”
  mgr Magdalena Smoczyńska, Katedra i Zakład Psychologii Klinicznej

 2. „Przymierz się do kierunków w Collegium Medicum”
  mgr Justyna Uss, doradca zawodowy, Dział Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów CM

 3. „Rośliny psychopobudzające, halucynogenne, uzależniające”
  dr n. biol. Maciej Balcerek, Katedra i Zakład Farmakognozji

 4. „Czy rehabilitację jako zawód można pokochać?”
  dr n. med. Ewa Trela, Katedra i Klinika Rehabilitacji

 5. Warsztat przygotowany przez przedstawicieli Młodej Farmacji, którzy opowiedzą o korzyściach płynących ze studiowania kierunku Farmacja i o perspektywach, jakie daje jej ukończenie.Po raz pierwszy również młodzi bydgoszczanie mieli okazję na własnej skórze doświadczyć trudów i ograniczeń związanych z niepełnosprawnością ruchową. Pokonywanie miejskiego „toru przeszkód” z perspektywy wózka inwalidzkiego okazało się nie lada wyzwaniem.

Goscie mieli również niepowtarzalną okazję obejrzenia z bliska doskonale wyposażonych laboratoriów i pracowni. Collegium Medicum UMK dysponuje sprzętem na najwyższym światowym poziomie.