Collegium Medicum na Dzień Kobiet

kwiaty7 i 8 marca 2012 r. Collegium Medicum UMK zachęca Panie do dbania o zdrowie proponując m.in. cykl porad z zakresu profilaktyki prozdrowotnej, prawidłowej opieki w okresie ciąży oraz bezpłatne badania, a także makijaż i manicure.

7 marca 2012 r. studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland zapraszają na cykl porad z zakresu profilaktyki prozdrowotnej. Dodatkowo udzielą informacji odnośnie bezpieczeństwa i walki z przemocą wobec kobiet. Dla Pań przygotowano również stoisko kosmetyczne, gdzie studentki kosmetologii wykonają bezpłatny makijaż i manicure. Całość odbędzie się w holu budynku A (I piętro) przy ul. Jagiellońskiej 13, a stoiska będą czynne od godz. 17:30 do 20:00.

8 marca 2012 r. akcja zostanie powtórzona w centrum handlowym „Focus Mall”, gdzie studenci IFMSA – Poland będą doradzać w kwestiach dotyczących zdrowia kobiet. Całości dopełnią tulipany, które nasi studenci będą rozdawać w okolicach Starego Rynku i ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy.

Ponadto 8 marca 2012 r. od 10:00 do 19:00 w „Focus Mall” Klinika Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej wraz ze Szkołą Rodzenia „Vita” organizują „Dzień kobiet – święto przyszłych mam” - Rodzimy w Bizielu! Celem akcji jest przybliżenie przyszłym mamom zagadnień związanych z prawidłową opieką w okresie ciąży. Przyszłe mamy będą miały okazję: zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, wykonać badanie USG. Dodatkowo pracownicy kliniki pokażą, jak prawidłowo pielęgnować dziecko i jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej noworodkom, niemowlętom i małym dzieciom.
szczegóły >>

Patronat honorowy nad akcją objęła
prof. dr hab. n. med. Małgorzata Tafil-Klawe
Prorektor ds. Collegium Medicum