HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Specjalista chirurgii ogólnej wyróżniony w Supertalentach Medycyny 2024

Specjalista chirurgii ogólnej wyróżniony w Supertalentach Medycyny 2024

 

Prof. dr hab. Mateusz Jagielski,

Prof. dr hab. Mateusz Jagielski, specjalista chirurgii ogólnej związany z Katedrą i Kliniką Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu został wyróżniony w prestiżowym konkursie Supertalenty w Medycynie.

Prof. dr hab. Mateusz Jagielski jest ekspertem w dziedzinie endoskopii gastroenterologicznej, zwłaszcza endoskopii pola żółciowo-trzustkowego. Na co dzień wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, jak również zaawansowane zabiegi z zakresu chirurgii endoskopowej przewodu pokarmowego. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na rozwoju małoinwazyjnych technik leczenia chorych ze schorzeniami przewodu pokarmowego w zakresie chirurgii endoskopowej. Członek Zarządu Głównego Sekcji Chirurgii Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Zarządu Głównego Sekcji Endoskopii Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. Pomysłodawca i organizator cyklu szkoleń z zakresu chirurgii endoskopowej, w tym największych w Polsce Warsztatów Endoskopii Pankreatobilarnej EndoEUS organizowanych w Toruniu.

 

 Konkurs Supertalenty w Medycynie organizowany jest przez „Puls Medycyny” od 2012 roku. Jego ideą jest docenianie liderów młodego pokolenia, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę.