Interdyscyplinarnie o niepełnosprawności

W ramach porozumienia Bydgoskiej Izby Lekarskiej z Collegium Medicum UMK, w siedzibie BIL, odbyły się warsztaty „Interdyscyplinarnie o niepełnosprawności. Terapeuta zajęciowy - partner w procesie zdrowienia”.

Pragniemy dzisiaj wszyscy spojrzeć na otaczający nas świat oczami osoby z niepełnosprawnością, lepiej zrozumieć problemy z jakimi się codziennie boryka, a także wspólnie zastanowić się jak możemy jeszcze bardziej kompleksowo prowadzić jej proces terapeutyczny” - otworzyła wydarzenie Prezes ORL BIL Aleksandra Śremska.

Wśród prelegentów, którzy wygłosili inspirujące wykłady znaleźli się:

- lek. Oleg Nowak - Pełnomocnik Naczelnej Rady Lekarskiej ds. lekarzy z niepełnosprawnościami;

- Natalia Jagielska - studentka kierunku terapia zajęciowa CM UMK;

- dr n.med. i n. o zdr. Daniel Rogowicz - specjalista kardiologii, Skarbnik ORL BIL;

- prof. dr hab. Alina Borkowska - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu CM UMK;

- dr szt. muz. Michalina Radzińska - Wydział Nauk o Zdrowiu CM UMK, adiunkt w Katedrze Geriatrii.

Część szkoleniową zakończył panel dyskusyjny, który zaowocował cennymi refleksjami. Zarysowano obszary wymagające podejmowania bardziej zintensyfikowanych działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami, jak i w rozwoju terapii zajęciowej.

W części warsztatowej zajęcia studentów terapii zajęciowej z Chórem „Medici Cantares” poprowadziła muzykoterapeutka, mgr sztuki Magdalena Szulczewska.

Interdyscyplinarnie o niepełnosprawności Interdyscyplinarnie o niepełnosprawności Interdyscyplinarnie o niepełnosprawności Interdyscyplinarnie o niepełnosprawności