HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Reprezentant CM UMK na spotkaniu WHO

Reprezentant CM UMK na spotkaniu WHO

 

lek. M. Lazarek w Siedzibie WHO

Absolwent Wydziału Lekarskiego lek. Maciej Lazarek  wziął udział, jako reprezentant Regionu Europejskiego WHO, w Global Health Education Track. Jest to wydarzenie organizowane przez Światową Organizację Zdrowia, w ramach Światowego Zgromadzenia Zdrowia (World Health Assembly), odbywające się w Siedzibie Głównej WHO w Genewie.

Lek. Maciej Lazarek jest absolwentem Wydziału Lekarskiego CM UMK. Został on wyróżniony za działalność naukową, jak również rozsławianie Uniwersytetu na arenie międzynarodowej, podczas Dyplomatorium Wydziału Lekarskiego CM UMK.

W ramach szeregu paneli i warsztatów uczestnicy podkreślali konieczność silniejszego zaangażowania młodego pokolenia w decyzje związane ze zdrowiem. Podczas interdyscyplinarnych dyskusji poruszano tematykę zdrowia planetarnego oraz przygotowania systemów ochrony zdrowia na sytuacje kryzysowe. W wydarzeniu uczestniczyli młodzi medycy ze wszystkich regionów WHO, liczni członkowie Światowej Organizacji Zdrowia w tym dr Maria Neira - Dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego i Środowiskowego WHO czy prof. Sheri Bastien z Departamentu Zdrowia Reprodukcyjnego. Była również możliwość wymiany doświadczeń z przedstawicielami organizacji związanych z ochroną zdrowia między innymi The Alliance for Health Promotion, Council for International Organizations of Medical Sciences czy World Innovation Summit for Health. 

Światowe Zgromadzenie Zdrowia jest organem decyzyjnym WHO i odbywa się co roku w Genewie w Szwajcarii. Światowa Organizacja Zdrowia jest organem działającym w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych koordynującym zagadnienia ochrony zdrowia w systemie Narodów Zjednoczonych.

 

  Uczestnicy WHO Global Health Education Track w Siedzibie Panel na temat globalnych wyzwan w ochronie zdrowia    
  Dyskusja na temat systemow ochrony zdrowia w czasie konfliktow Health for All Siedziba Gowna WHO w Genewie Swiatowa Organizacja Zdrowia