Sukces naszych Studentów na Scapula Aurea 2024

Studenci I roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum  UMK wykazali się doskonałą znajomością z zakresu anatomii prawidłowej człowieka, podczas  XXXVII Międzyuczelnianego Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2024, zorganizowanego przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w dniach 24–26.05.2024 r.

Nasi Studenci odnieśli ogromny sukces, zdobywając aż trzy miejsca na podium podczas Scapula Aurea 2024.

I miejsce w klasyfikacji indywidualnej -  Alicja Szczęsna, studentka Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Studenci anglojęzyczni w klasyfikacji zespołowej zajęli II miejsce:

I miejsce – Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

II miejsce – Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w składzie:

- Byrne Molly Anne

- Mc Auley Laoise Patricia

- Price Lauren Anne

III miejsce – Gdański Uniwersytet Medyczny

Studenci polskojęzyczni w klasyfikacji zespołowej zajęli II miejsce, ustępując zwycięzcom z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie:

I miejsce – Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

- Müller Szymon

- Nawrocki Borys

- Szczęsna Alicja

III miejsce – Gdański Uniwersytet Medyczny

Organizatorzy XXXVII Międzyuczelnianego Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2024 dołożyli wszelkich starań, by zapewnić najwyższy profesjonalizm i poziom merytoryczny.

Część teoretyczna obejmowała 50 pytań z zakresu anatomii prawidłowej, anatomii topograficznej, anatomii klinicznej, anatomii czynnościowej, anatomii radiologicznej oraz neuroanatomii. Na część praktyczną składało się 25 szczegółów anatomicznych na obrazach tomografii komputerowej oraz preparatach formalinowanych.

W teoretyczne i praktyczne przygotowanie naszych Studentów byli zaangażowani następujący nauczyciele akademiccy Katedry Anatomii Prawidłowej CM UMK: prof. dr hab. Michał Szpinda, dr Mateusz Badura, dr Małgorzata Dombek, mgr Jakub Misun oraz dr Monika Paruszewska-Achtel.

reprezentacja Collegium Medicum z opiekunami, od lewej: - Price Lauren Anne - Mc Auley Laoise Patricia - Byrne Molly Anne - prof. dr hab. Michał Szpinda - Alicja Szczęsna - Borys Nawrocki - Szymon Müller - dr n. med. Mateusz Badura

fot. nadesłane (reprezentacja Collegium Medicum z opiekunami, od lewej: Price Lauren Anne, Mc Auley Laoise Patricia, Byrne Molly Anne, prof. dr hab. Michał Szpinda, Alicja Szczęsna, Borys Nawrocki, Szymon Müller, dr n. med. Mateusz Badura).