Szkolenia z pierwszej pomocy dla pracowników CM UMK

10.04.2024 roku Katedra Medycyny Ratunkowej rozpoczęła szkolenia przypominające zasady resuscytacji dzieci i dorosłych z elementami wdrożenia AED.
Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Pan dr Przemysław Żuratyński (p.o. Kierownika Katedry Medycyny Ratunkowej). Proces administracyjny prowadzi Pani mgr Kamilla Trojan (sekretarka Katedry Medycyny Ratunkowej), a zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy z katedry Medycyny Ratunkowej.
Organizowanie szkoleń z resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR) dla pracowników uczelni jest bardzo ważne, ponieważ takie umiejętności mogą ratować życie w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia. Organizacja takich szkoleń to krok w stronę budowania bezpieczniejszej i bardziej odpowiedzialnej społeczności akademickiej. To również świetna okazja do podnoszenia kwalifikacji osobistych i zawodowych pracowników.
Pierwszą grupą byli pracownicy Biblioteki Medycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników CM Szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników CM

Szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników CM