Otwarte CM

25 kwietnia 2024 r. w godz. 10:00 - 13:30 zapraszamy młodzież na Otwarte CM w Collegium Medicum UMK. Będzie nam niezmiernie miło gościć przyszłych studentów naszej uczelni. Przygotowaliśmy szereg atrakcji dla tych, którzy już podjęli decyzję o kierunku studiów, a tych niezdecydowanych odpowiednio ukierunkujemy!

Ugościmy w progach naszej uczelni zainteresowanych studiowaniem kierunków medycznych. Otwarte CM są tworzone przez studentów, dla przyszłych studentów!

Jak corocznie przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, pośród których spotkacie się ze studentami i pracownikami CM UMK. Zapraszamy również na warsztaty oraz dedykowany wykład.

W programie spotkania przewidujemy następujące atrakcje:

godz. 10:00

• Spotkanie z władzami uczelni, które ze swojej perspektywy, przybliży Wam jak studiuje się w Collegium Medicum i dlaczego warto studiować u nas

• Rekrutacja na CM krok po kroku

• Pokaz ratownictwa medycznego – Akademicka Grupa Ratownicza przygotowała dla Was pokaz niespodziankę, której nie sposób pominąć!

godz. 11:00

• Spacer po Centrum Symulacji Medycznych (3 tury: godz. 11:00; 12:00; 13:00)

• Spacer w ziołach – spotkanie w Ogrodzie Roślin Leczniczych (3 tury: godz. 11:00; 12:00; 13:00)

godz. 12:00

• Wykład „Mózg a dopalacze”, który poprowadzi znany i lubiany popularyzator nauki – dr Marek Jurgowiak

godz. 13:00

• Wykład „Słońce- twój przyjaciel czy wróg", który poprowadzą: prof. Rafał Czajkowski, dr Tadeusz Tadrowski, Małgorzata Grochocka

• MEGA Warsztat szycia chirurgicznego

• Stoiska kierunkowe poszczególnych kierunków studiów

• Organizacje studenckie

• Konsultacje z uczelnianym Biurem Karier - kroki do medycznej kariery

Uczestnicy Drzwi Otwartych będą mieli okazję porozmawiać z członkami organizacji studenckich i kół naukowych, którzy opowiedzą jak wyglądają studia w CM, przybliżą różne dziedziny medycyny i podpowiedzą jak rozwijać swoje studenckie pasje. Będzie też rozmowa o tym, czym zajmują się przedstawiciele różnych zawodów medycznych i jakie czekają Was perspektywy zawodowe.

Na wszelkie wydarzenia w ramach Otwarte CM obowiązują zapisy!

Prosimy o zapisy indywidualne lub grupowe przez nauczyciela klasy na mejla:

otwartecm@cm.umk.pl

Miejsce spotkania: budynek audytoryjny, w którym mieści się również Biblioteka Medyczna przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy.

Do zobaczenia 😊

Plakat informujący o wydarzeniu "Otwarte CM"