Komisja Nauki Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych

W dniach 10-11.03.2024r. na zaproszenie Prorektor ds. Collegium Medicum, Prof. dr hab. Kornelii Kędziory-Kornatowskiej, w Collegium Medicum przebywali członkowie stałej Komisji Nauki Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu stacjonarnym.

Collegium Medicum UMK było reprezentowane przez prof. Kornelię Kędziorę-Kornatowską, prof. Alinę Borkowską, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz dr hab. Macieja Bielińskiego, prof. UMK, który jest członkiem stałej komisji nauki KRAUM.

W trakcie posiedzenia przeprowadzono liczne konsultacje oraz dyskusje związane z wyzwaniami dla medycznej domeny polskiej nauki. W szczególności rozmowy dotyczyły praktycznych aspektów wydatkowania środków finansowych uzyskanych w ramach KPO. W spotkaniu wzięli udział także zaproszeni goście z kierownictwa Agencji Badań Medycznych oraz Narodowego Centrum Nauki, co pozwoliło na owocną wymianę poglądów i doprecyzowanie ram współpracy jednostek centralnych z uczelniami zrzeszonymi w KRAUM. Zgromadzeni w Bydgoszczy przedstawiciele, odpowiedzialni za obszar naukowy w swoich uczelniach, mieli także możliwość zapoznania się z aktualnym stanem regulacji dotyczących nadchodzącej ewaluacji jednostek naukowych.

Zobacz galerię zdjęć>>

Uczestnicy KRAUM 2024 Uczestnicy KRAUM 2024