Nasi Absolwenci i Studenci najlepsi w wiosennej edycji LEK-U w kategorii lekarzy zdających po raz pierwszy!

Z przyjemnością i olbrzymią satysfakcją informujemy, że absolwenci i studenci kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK zajęli 1 miejsce w tegorocznej wiosennej edycji Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK) w kategorii lekarzy zdających po raz pierwszy.

Średni wynik absolwentów i studentów kierunku lekarskiego naszego Wydziału przystępujących po raz pierwszy do LEKu wyniósł 169,19 pkt, a najlepszy – 187 pkt.

W ogólnym zestawieniu nasi absolwenci i studenci zajęli 2 miejsce.

Do egzaminu przystąpiło ogółem 367 naszych absolwentów i studentów, a wynik pozytywny uzyskały 364 osoby. Średni wynik wyniósł 168,62 pkt, a maksymalny aż 187 pkt.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Centrum Egzaminów Medycznych: https://www.cem.edu.pl/lep_s.php

Serdecznie gratulujemy zdającym oraz kadrze dydaktycznej Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wierzymy, że to wspaniałe osiągnięcie naszych absolwentów znajdzie swoje przełożenie w rankingach uczelni medycznych i będzie ważną wskazówką dla wszystkich tych, którzy wybierają się na studia medyczne.

Nasi górą!!!