HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Sukces Doktorantek Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu

Sukces Doktorantek Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu

 

Mamy zaszczyt poinformować, że trzy wybitne Doktorantki realizujące swoje projekty doktorskie pod kierunkiem dr hab. n. med. i n. o zdr. Macieja Gagata, prof. UMK z Katedry Histologii i Embriologii zdobyły prestiżowy tytuł laureatek konkursu “Inicjatywa Doskonałości – Mobilności dla doktorantów – V edycja

Laureatki:

mgr Klaudia Bonowicz 180pkt

Klaudia Bonowicz

mgr Dominika Jerka 155pkt

Dominika Jerka

mgr Karolina Ławkowska 155pkt

Karolina Ławkowska

Konkurs „Mobilności dla Doktorantów” ma na celu umożliwienie Doktorantom zdobycie cennego doświadczenia badawczego w renomowanych instytucjach naukowych za granicą. To nie tylko wyjątkowa okazja dla naszych Doktorantek, ale także dowód na wysoki poziom kształcenia na naszej uczelni. Doktorantki Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu będą realizować projekt pt. "Oxidative Stress-Induced Pathogenic Mechanisms in Endothelial Cell Migration and Inflammation". Swoim zakresem projekt obejmuje staż w renomowanej zagranicznej instytucji naukowej, a finansowanie zostało przyznane naszym doktorantkom w uznaniu ich potencjału badawczego. Będą pracować pod czujnym okiem Profesora Yidong Bai’a z Katedry Systemów Komórkowych i Anatomii w Centrum Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu w Teksasie w San Antonio (Department of Cell Systems and Anatomy, University of Texas Health Science Center at San Antonio).

Warto podkreślić, że mgr Klaudia Bonowicz odbyła już dwa staże naukowe w Katedrze Dermatologii na Uniwersytecie w Münster w Niemczech (Department of Dermatology na University of Münster). Dodatkowo, wraz z mgr Dominiką Jerka, mogą pochwalić odbyciem stażu na Wydziale Inżynierii Biomedycznej Uniwersytetu w Ankarze w Turcji (Department of Biomedical Engineering, Ankara University Faculty of Engineering).

Realizacja projektu w cenionym ośrodku badawczym w Stanach Zjednoczonych stanowi ogromny sukces zarówno dla Doktorantek, jak i dla naszej uczelni. Potwierdza również, że wiedza i umiejętności nabyte podczas studiów na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera przekładają się na międzynarodowe osiągnięcia naukowe.

Gratulujemy naszym utalentowanym absolwentkom!