Konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego

Dr Marta LewickaWojewoda kujawsko-pomorski z dniem 27 listopada 2023 roku powołał na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego dr n. o zdr. Martę Lewicką z Katedry Pielęgniarstwa Zachowawczego CM UMK.

Marta Lewicka jest absolwentem studiów na kierunku pielęgniarstwo na CM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu, posiada tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego oraz w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. W 2017 roku obroniła pracę doktorską pt. „Ocena jakości życia chorych z mózgowym porażeniem dziecięcym”. Od 2018 roku pracuje jako asystent w Zakładzie Pielęgniarstwa Zachowawczego CM UMK. Jest zatrudniona również w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Na co dzień aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach dotyczących poszerzania wiedzy fachowej w środowisku pielęgniarek pediatrycznych, zmierzających do poprawy świadczeń medycznych. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych oraz członkiem grupy roboczej PTPAIO.

Występowała wielokrotnie podczas konferencji, których tematyka związana była z  pielęgniarstwem pediatrycznym. Jest również autorką i współautorką licznych publikacji i artykułów w czasopismach naukowych krajowych i zagranicznych.

Konsultant wojewódzki