Konsultant wojewódzki w dziedzinie fizjoterapii

Dr Anna Lewandowska 2023
Dr Anna Lewandowska,
asystent w Katedrze Rehabilitacji CM UMK, z dniem 27.11.2023r.  została powołana na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie fizjoterapii.

Dr Anna Lewandowska jest absolwentką kierunku fizjoterapia, ukończyła studia magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu.

Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Klinice Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy gdzie zatrudniona jest do dziś. Jest asystentem dydaktyczno-badawczym w Katedrze Rehabilitacji Collegium Medicum w Bydgoszczy, kształcąc studentów na kierunkach: fizjoterapia, lekarski, położnictwo oraz pielęgniarstwo.

W roku 2016 ukończyła specjalizację w dziedzinie fizjoterapii, a w 2022 roku uzyskała tytuł doktora nauk o zdrowiu nadany przez Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu.

W trakcie swojej pracy zawodowej i naukowej ukończyła wiele certyfikowanych kursów specjalistycznych z zakresu neurologii, ortopedii oraz uroginekologii. W ostatnim czasie poświęciła się działaniom na rzecz środowiska fizjoterapeutów jest członkiem Zespołu Tematycznego ds. Specjalizacji Kierunkowych przy Krajowej Izbie Fizjoterapeutów oraz członkiem Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii.