Jesienne Wiadomości Akademickie

Zapraszamy do lektury jesiennych (listopadowych) „Wiadomości Akademickich”, w których można przeczytać m.in. wywiad z dr. hab. Januszem Tylochem, prof. UMK z Katedry Urologii i Andrologii oraz sporą garść informacji o życiu Uczelni, w tym o warsztatach „Tajemnice tkanek człowieka okiem patologa”, czy warsztatach prowadzonych przez Wydział Farmaceutyczny dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych. Zamieszczono również informacje o szkoleniach dla diagnostów laboratoryjnych, a także licznych sukcesach naszych studentów i pracowników, zarówno naukowych, jak i prestiżowych (Zloty Skalpel, Gloria Medicinae), nowych beneficjentach konkursów, profesorach belwederskich i konsultantach wojewódzkich. Z tekstów medycznych polecamy artykuł dr hab. Wojciecha Szczęsnego, prof. UMK o wątrobie, jak i jego kolejną polemikę filozoficzną, natomiast z tekstów przybliżających Uczelnię – artykuł o Zwierzętarni przy Wydziale Farmaceutycznym oraz o Europejskim Ośrodku Diagnostyki i Leczenia Raka Płuca w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Na łamach najnowszego numeru „Wiadomości Akademickich” głos zabrali również studenci na stażach oraz studenci zrzeszeni w kołach naukowych – SKN Mikrobiologii oraz SKN Ultrasonografii, a dr Andrzej Lewandowski przypomniał o aktywnościach sportowych dziejących na Uczelni. Okładki wzbogaciło rozstrzygnięcie XI edycji Konkursu Fotograficznego „Niezwykły świat roślin leczniczych”.

Zapraszamy do czytania!

okladka WA 90