"Ambasadorska" nominacja dla Profesora Zbigniewa Włodarczyka

"Ambasadorska" nominacja dla Profesora Zbigniewa Włodarczyka

Wlodarczyk ZbigniewProfesor Zbigniew Włodarczyk, kierownik Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej na Wydziale Lekarskim, został nominowany do tytułu „Ambasador Regionu”. Pomysłodawcą i mecenasem plebiscytu jest Kujawsko-Pomorski Klub Kapitału, który od 2007 r. honoruje osoby zasłużone dla regionu kujawsko-pomorskiego medalem "Summa cum laude".

To już trzecia edycja plebiscytu, który ma na celu promowanie osób wyjątkowych, takich których osiągnięcia w sferze zawodowej i osobistej są szczególne. Tytuł jest przyznawany osobom nietuzinkowym, które godnie reprezentują nasz region na arenie międzynarodowej. Ich osiągnięcia są znane szerokiemu gronu odbiorców i przyczyniają się do promocji województwa Polsce i za granicą.

W trzeciej edycji plebiscytu wyłoniono 12 kandydatów, w czterech kategoriach: nauka, kultura, gospodarka i sport. Nazwisko tegorocznego ambasadora poznamy w połowie marca.

Przypomnijmy, że w 2009 r. tytułem "Ambasadora Regionu" uhonorowano prof. dr hab. n. med. Arkadiusza Jawienia z Collegium Medicum UMK.