UROGRAFT®- Innowacyjna Marka Regionu

Od lewej: mgr Zuzanna Fekner (zespół UROGRAFT), prof. dr hab. Aldona Glińska-Neweś i prof. dr hab. Marta Pokrywczyńska (kierownik projektu UROGRAFT)Zespół Zakładu Medycyny Regeneracyjnej, Katedry Urologii i Andrologii, Wydziału Lekarskiego CM UMK pod kierownictwem prof. dr hab. Marty Pokrywczyńskiej został nagrodzony podczas XV Uroczystej Gali Regionalnego Forum Innowacji w ramach Kujawsko-Pomorskiego Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu (FINBiS).
To coroczna międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj i region w oparciu o inteligentne specjalizacje. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Naukowo-Technologiczne im. prof. Jana Czochralskiego sp. z o.o. i Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z samorządem województwa.

Nagroda specjalna Rektora

Innowacyjne rozwiązanie Zespołu prof. Marty Pokrywczyńskiej "UROGRAFT®- wszczep do rekonstrukcji pęcherza moczowego", zdobyło trzy nagrody, w tym Nagrodę Specjalną Jego Magnificencji Rektora UMK "Innowator UMK".  Wynalazek opracowany został w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Lider IX przez Zespół Naukowy w składzie: Marta Pokrywczyńska, Jan Adamowicz, Arkadiusz Jundziłł, Zuzanna Fekner, Marta Rasmus, Daria Balcerczyk, Tomasz Koskowski, Michał Stopel, Marta Szulc.

Wyróżnienie dla lidera Dodatkowo, Zespół otrzymał prestiżowe wyróżnienie Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw 2023 w kategorii Jednostka naukowa/zespół badawczy. Zespół Zakładu Medycyny Regeneracyjnej otrzymał również Certyfikat "Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe. Made In Kujawsko-Pomorskie" w kategorii nauka, co stanowi kolejne uznanie dla pracy nad projektem UROGRAFT®. Konkurs Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe. Made in Kujawsko-Pomorskie ma na celu wyróżnienie innowacyjnych produktów, usług i rozwiązań oferowanych przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz jednostki naukowe. Otrzymane wyróżnienia to zasłużone świadectwo innowacyjności produktu, który stanie się wizytówką województwa.

To już kolejna tego typu nagroda dla rozwiązania UROGRAFT®. W 2023 roku wynalazek zdobył m.in. Platynową Nagrodę Międzynarodowego Jury INTARG® 2023 dla Najlepszych Innowacji/Technologii w Branży i złoty medal międzynarodowych targów E-NNOVATE 2023.

20231107galaliderowinnowacjipomorzaikujaw28

Certyfikat innowacyjnej marki regionu