Bydgoski Festiwal Nauki już za nami

Bydgoski festiwal nauki, w Centrum Symulacji Medycznych CM UMK W dniach 20-22 października br. nasza uczelnia uczestniczyła w Bydgoskim Festiwalu Nauki. To popularnonaukowe wydarzenie, współorganizowane przez bydgoskie uczelnie, gościło na swoich kampusach oraz w Młynach Rothera zainteresowanych, którzy wzięli udział w ponad 250 pokazach, wykładach i warsztatach. Collegium Medicum w tym roku przygotowało ponad 70 naukowych propozycji.

20 października na terenie campusu Collegium Medicum, odbył się Lab Day, który przyciągnął rzesze młodzieży do pracowni i niedostępnych na co dzień zakamarków uczelnianych laboratoriów. Mieli oni okazję uczestniczyć w doświadczeniach, symulacjach, oraz wziąć udział w eksperymentalnych pokazach, pogłębiając w ten sposób arkana medycznej wiedzy.

Bydgoski Festiwal Nauki Młyny Rothera 21.10.2023

Bydgoski Festiwal Nauki organizowany przez pięć bydgoskich Uczelni: Collegium Medicum UMK, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich, Wyższą Szkołę Gospodarki, Bydgoską Szkołę Wyższą, na stałe wpisał się w kalendarium wydarzeń miasta i regionu. Jako współorganizatorzy niezmiennie cieszymy się z frekwencji, która dopisała, a przede wszystkim z realizacji misji uczelni, jaką jest popularyzacja nauki.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny Bydgoski Festiwal Nauki i do zobaczenia w przyszłym roku!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć>>