Nadciśnienie, cukrzyca? Czy mnie to dotyczy?

nadcisnienieW najbliższy weekend 11-12 lutego 2012 r. w godz. 11.00 - 16.00 będzie można bezpłatnie zbadać ciśnienie i poziom cukru we krwi. Pomiary będą prowadzili studenci Collegium Medicum UMK podczas akcji organizowanej wspólnie ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.

Na nadciśnienie choruje w Polsce ponad 8 mln osób. Kolejne tyle jest zagrożonych rozwojem choroby. Co trzeci Polak z nadciśnieniem tętniczym nie jest świadomy swojej choroby. A cukrzyca? Co czwarty Polak chory na cukrzycę nie wie, że jest dotknięty tą chorobą. Prawdopodobnie dowie się o niej dopiero wówczas, gdy dostanie zawału serca, albo zacznie tracić wzrok.

Kto chciałby dowiedzieć, czy grozi mu nadciśnienie lub cukrzyca, będzie miał okazję to sprawdzić podczas badań profilaktycznych prowadzonych w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz 11-12 lutego 2012 r. w godzinach 11.00 - 16.00.

Zapraszamy!