Nasi naukowcy w gronie 2% najczęściej cytowanych na świecie!

Amerykańscy badacze John P. A. Ioannidis ze Stanford University i Kevin W. Boyack z firmy SciTech Strategies oraz Jeroen Baas z wydawnictwa Elsevier stworzyli ogólnodostępną bazę danych obejmującą najlepszych naukowców pod względem wpływu cytowań publikacji, których są autorami, bądź współautorami.

W 2 procentach naukowców najlepszych w swojej dyscyplinie badawczej znajduje się ponad 210 tysięcy osób z uczelni i instytutów na całym świecie.

Autorzy opracowania, biorąc pod uwagę wiele wskaźników charakterystycznych dla badań cytowalności, stworzyli algorytm, na podstawie którego powstały dwie tabele, jedna z nich obejmuje znaczenie publikacji naukowca w czasie całej jego kariery zawodowej, druga dotyczy tych publikacji, które ukazały się w 2022 roku.

Miło nam poinformować, iż na liście z największą liczbą cytowań od początku swojej kariery, znaleźli się naukowcy z  Collegium Medicum UMK:

• prof. Jan Styczyński
  • prof. Tomasz Grzybowski

Z kolei na liście obejmującej ranking cytowań za rok 2022 znaleźli się:

• prof. Barbara Bojko ( pozycja 184749 )
  • prof. Piotr Cysewski ( pozycja 180414 )
  • prof. Jan Styczyński ( pozycja 25213 )
  • prof. Michał Wiciński ( pozycja 135294 )

Serdecznie gratulujemy! Zachęcamy do zapoznania się z artykułem:

ramka z cudzysłowem, w środku z postacią z chmurką z cudzysłowem nad głową