Bydgoski Festiwal Nauki

W dniach 20-22 października zapraszamy na Bydgoski Festiwal Nauki. Jest to wydarzenie popularnonaukowe, współorganizowane przez bydgoskie uczelnie. Zapraszamy do udziału w pokazach, wykładach, warsztatach i innych formach zajęć przygotowanych na campusach uczelni przez pięciu organizatorów: Collegium Medicum UMK, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską, Wyższą Szkołę Gospodarki, Bydgoską Szkołę Wyższą.

Collegium Medicum w tym roku przygotowało ponad 70 propozycji dla dzieci, młodzieży i starszej młodzieży ;)

20 października spotykamy się na terenie campusu Collegium Medicum, na  - Lab Day.

Jest to dzień dedykowany wszystkim tym, którzy pragną zajrzeć do zazwyczaj mało dostępnych zakamarków uczelnianych laboratoriów. W pracowniach naukowych odbywać się będą liczne warsztaty, doświadczenia, symulacje, pokazy eksperymentalne. Naukowcy przybliżą fascynujący świat nauki i otworzą drzwi swoich pracowni. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pracowniach naukowych na wszystkie zajęcia warsztatowe (wykłady mają charakter otwarty) obowiązywać będą zapisy.

21 i 22 października – Science Week

Weekend pełen naukowych atrakcji został zaplanowany w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. W ciągu dwóch dni - młodsi i starsi - miłośnicy nauki będą mogli wziąć udział w licznych wykładach, warsztatach, prelekcjach, pokazach, grach edukacyjnych, debacie oraz odwiedzą stoiska przygotowane przez organizatorów i partnerów Festiwalu. Udział we wszystkich aktywnościach będzie bezpłatny. Ze względu na warsztatowy charakter części zajęć wymagane będą wcześniejsze zapisy poprzez stronę internetową Festiwalu.

Zapisy na warsztaty zostaną uruchomione 13 października o godzinie 13:00

Plakat Bydgoskiego Festiwalu Nauki