Weź udział w biegu

5 listopada w Myślęcinku odbędzie się bieg na dystansie 5 km oraz marszobieg na 2,5 km promujący profilaktykę i leczenie męskich nowotworów. Wydarzenie jest częścią akcji profilaktycznej mającej na celu budowanie szerszej świadomości w temacie badań profilaktycznych wśród mężczyzn.

Podnoszenie świadomości mężczyzn na temat profilaktyki raka jąder i prostaty, to główny cel akcji społecznej o nazwie Movember. Symbolem kampanii, której kulminacja przypada w listopadzie, są wąsy. Mężczyźni zapuszczają je, aby solidaryzować się z chorującymi na „męskie” nowotwory, ale też po to, żeby zwrócić uwagę na potrzebę profilaktyki raka u panów i skłonić do przeprowadzenia ich także u siebie. Jako uczelnia medyczna włączamy się w akcję, zostając partnerem biegu na rzecz profilaktyki męskich nowotworów.

Start biegu na 5 km przewidziany jest na godz. 12.00 spod Bydgoskiego Centrum Targowo- Wystawienniczego. Trasa przebiega przez Ogród Botaniczny. Na miejscu znajdować się będzie Miasteczko Biegowe z możliwością wykonania badań profilaktycznych oraz strefą regeneracji.
4 listopada w Zielonych Arkadach, „Bieg dla Jaj” otworzy biuro zawodów, w którym uczestnicy będą mogli odbierać pakiety startowe.

Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego
na stronie www.pomorska.pl/biegdlajaj

Plakat informujący o biegu dla jaj