Gloria Medicinae dla prof. Arkadiusza Jawienia

Prof. Arkadiusz JawieProf. Arkadiusz Jawień, kierownik Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii CM UMK, doktor honoris causa Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, został uhonorowany zaszczytnym medalem Gloria Medicinae. Odznaczenie zostało nadane  podczas uroczystej gali Polskiego Towarzystwa Lekarskiego pod honorowym patronatem pierwszej damy RP, Agaty Kornhauser-Dudy. Uroczystość odbyła się 6 października 2023 na Zamku Królewskim w Warszawie.

Medal Gloria Medicinae to najwyższe odznaczenie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest on nadawany za wybitne zasługi dla medycyny, przyznawany tylko dziesięciu lekarzom na świecie w ciągu jednego roku, a wyboru laureatów dokonuje Kapituła Medalu w tajnym głosowaniu.

Medal jest symbolem wdzięczności dla tych, których życie, czyny i dzieła przepojone są pragnieniem pomocy ludziom i ulżenia ich cierpieniom.