HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Sukces Chóru Collegium Medicum UMK podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Ohrid

Sukces Chóru Collegium Medicum UMK podczas Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Ohrid

 
 

W dniach od 23 do 28 sierpnia 2023 chór Collegium Medicum UMK pod dyrekcją Janusza Staneckiego uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Ohrid (Macedonia Płn.). Jest to niezwykle znaczący Festiwal na mapie europejskich wydarzeń muzycznych. W konkursie wzięło udział 15 zespołów chóralnych z całej Europy. Chór Collegium Medicum UMK wystąpił z 20 minutowym, specjalnie przygotowanym przez cały rok akademicki programie konkursowym, w skład którego, zgodnie z Regulaminem musiał wchodzić jeden utwór kompozytora macedońskiego. Zmagania chórów oceniało międzynarodowe Jury, pod przewodnictwem dyrygenta i kompozytora – Zapro Zaprova.

Udział w Konkursie zakończył się dla naszego Chóru wielkim sukcesem. Zespół znalazł się w gronie 6 najlepszych chórów Festiwalu i uzyskał 92 pkt na 100 możliwych zdobywając następujące Nagrody:

  • I Nagroda (Złote pasmo)
  • Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu muzyki sakralnej

chór Collegium Medicum 2023Chór Collegium Medicum UMK w ramach przygotowań do zmagań konkurowych wystąpił również podczas dwóch 40 minutowych koncertów w dniu 20.08. br. w niezwykle prestiżowym miejscu – w Katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Salonikach na północy Grecji. Koncerty przyjęte zostały z wielkim aplauzem przez licznie zgromadzoną publiczność. Dyrygowała również studentka klasy dyrygentury chóralnej prof. Janusza Staneckiego w Akademii Muzycznej – Marta Frankowska.

Chór Collegium Medicum UMK od ponad roku odbudowuje swój skład i poziom artystyczny po okresie pandemicznym. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu przede wszystkim studentów wszystkich trzech Wydziałów Collegium Medicum UMK, studentów Studiów Anglojęzycznych oraz absolwentów Uczelni.

 

KONTAKT

e-mail: chor@cm.umk.pl 
Próby odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 18:00
ul. Świętojańska 20 budynek CM UMK sala nr 7.

Bieżące informacje o działalności Chóru na FB

Występy Chóru Collegium Medicum publikowane na Youtube