„Medici Homini” rekrutuje

mh afrykaTrwa rekrutacja do projektu „Medici Homini”. W tym roku koordynatorzy nawiązali współpracę z placówkami medycznymi w Zambii, Czadzie, Nepalu i Gambii. Działalność Projektu jest oparta na pracy wolontariuszy, którzy wspierają placówki misyjne swoim doświadczeniem.

Zambia – Afryka. Placówka medyczna w slumsach Lusaki prowadząca opiekę domową i wyjazdową w wioskach. Język obowiązujący to angielski.

Czad – Afryka. Szpital misyjny w pobliżu Lai. Język obowiązujący to francuski.

Nepal – Azja. Szpital fundacji międzynarodowej HDCS w zachodniej części Nepalu. Język obowiązujący to angielski.

Gambia – Afryka. Szpital misyjny. Język obowiązujący to angielski.

Przypominamy, że „Medici Homini” powstało w odpowiedzi na doświadczenia naszych studentów, którzy brali udział w misjach na terenie Ugandy, Zambii i Nepalu. Postanowili oni połączyć siły skupiając się na planowej pomocy przy organizacji wyjazdów do krajów potrzebujących. Działalność Projektu jest oparta na pracy wolontariuszy, którzy wspierają placówki misyjne swoim doświadczeniem. Niosą pomoc materialną ze szczególnym uwzględnieniem materiałów medycznych, ale także wspierają potrzebujące ośrodki logistycznie i duchowo. Każdy chętny do podzielenia się swoimi umiejętnościami znajdzie w projekcie „Medici Homini” miejsce dla siebie.

Koordynatorzy projektu pośredniczą w przygotowaniach do wyjazdów. Wolontariusz jest natomiast zobowiązany pozyskać fundusze na jego organizację.
Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest ukończenie V roku studiów, wypełnienie docdokumentu aplikacyjnego oraz przystąpienie do rozmowy kwalifikacyjnej z przedstawicielami Rady Projektu.

Wypełnioną i podpisaną aplikację należy przesłać na adres: mh@cm.umk.pl  lub złożyć osobiście do Działu Promocji i Informacji CM (ul. M. Curie Skłodowskiej 9, budynek audytoryjny, p.6) do 8 marca 2012 r.
O terminie rozmowy kwalifikacyjnej wszyscy kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową.

O dotychczasowej działalność „Medici Homini” można przeczytaj tutaj >>

medici homini