HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Studentka analityki medycznej Miss Polski 2023

Studentka analityki medycznej Miss Polski 2023

 
Studentka analityki medycznej na Wydziale Farmaceutycznym CM UMK, Angelika Jurkowianiec, została wybrana Miss Polski 2023. Ten zaszczytny tytuł bydgoska studentka zdobyła podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 lipca br. w Nowym Sączu.

Angelika Jurkowianiec pochodzi z Namysłowa w województwie opolskim i w finale Miss Polski reprezentowała województwo opolskie. Angelika skończyła Szkołę Muzyczną I st. w klasie gitary oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie. Gra również na pianinie. Jej pasją jest florystyka - ma w swoim mieszkaniu 40 rodzajów roślin egzotycznych!

Przez 5 lat była modelką paryskiej agencji modelek  IMG Models. Zwiedziła w tym czasie niemal cały świat. Pracowała dla projektantów, dzięki którym jej zdjęcia można podziwiać w magazynach mody. Doświadczenie w pracy modelki wykorzystuje w prowadzeniu swojego profilu na Instagramie. Mimo angażującej pracy rozpoczęła studia na kierunku analityka medyczna w Bydgoszczy. Z powodzeniem je kontynuuje na IV roku nauczania.

Na swoim Instagramie napisała: „Jestem dumna z tego, co do tej pory osiągnęłam. Ukończyłam liceum z dobrymi wynikami na maturze. Dostałam się na dobre studia, które za 1,5 roku kończę. Cenię rzetelność – bardzo nie lubię, jak ktoś robi coś na „odczep się” czy to w pracy, czy na uczelni. Zawsze daje z siebie 100%. Jak już zaczynam coś robić, to robię to całym sercem”.

https://www.instagram.com/angelajurkowianiec/

Dziekan Wydziału Farmaceutycznego wystosował do Angeliki Jurkowianiec list gratulacyjny następującej treści.

Szanowna Pani,

Z wielką radością przyjęliśmy na Wydziale Farmaceutycznym wiadomość, że Pani została wybrana Miss Polski 2023. W imieniu całej Wspólnoty Wydziału Farmaceutycznego CM UMK, Nauczycieli Akademickich, Pań z Dziekanatu oraz Studentów przekazuję Pani najserdeczniejsze gratulacje. Życzę Pani, aby ten zasłużony zaszczytny Tytuł był dla Pani źródłem radości i satysfakcji, ale też zachętą i wyzwaniem do dalszego pozytywnego działania. Niech się Pani cieszy swoimi dotychczasowymi sukcesami uzyskanymi w wielu obszarach aktywności, o których tak pięknie napisała Pani na Instagramie, w tym o studiowaniu analityki medycznej w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.  Życzę, aby przypisane temu zaszczytnemu Tytułowi wyzwania realizowała Pani z wielką radością, a ich realizacja przynosiła Pani satysfakcję, duchowe ubogacenie i radość innych z Pani pozytywnych działań.

W imieniu Wspólnoty Wydziału Farmaceutycznego CM UMK

Prof. dr hab. Stefan Kruszewski

Dziekan Wydziału Farmaceutycznego

 logo miss polski