Wyróżnienie dla doktorantki na JRC Summer School on Non-animal Approaches in Science

Marta Tuszyńska, doktorantka II roku Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK, otrzymała I miejsce w trakcie JRC Summer School on Non-animal Approaches in Science Towards Sustainable Innovation, organizowanym przez Komisję Europejską, European Commission's Joint Research Centre and EU Reference Laboratory for Alternatives to Animal Testing (EURL ECVAM), w Isprze we Włoszech.

Doktorantka na Katedrze Urologii i Andrologii Collegium Medicum jest pod naukową opieką dr hab. Anny Bajek, prof. UMK oraz dr Joanny Skopińskiej-Wiśniewskiej, jako promotora pomocniczego z Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Plakat oraz krótkie wystąpienie pod tytułem "Biocompatibility of gelatin-alginate and poloxamer-based biomaterials" został nagrodzony 1 miejscem, spośród 180 uczestników z całego świata na JRC Summer School on Non-animal Approaches in Science Towards Sustainable Innovation, które odbyło się 23-26 maja 2023r. Dodatkowo doktorantka  otrzymała travel grant na ten wyjazd od European consensus-platform for alternatives ECOPA.

Gratulujemy!

1st poster award winnerCertyfikat dla Marty Tuszyńskiej