Jednorazowe świadczenia pieniężne Rektora za publikacje w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych

JM Rektor w czerwcu 2023 r. wyróżnił naukowców z Collegium Medicum UMK (autorów indywidualnych i zespoły) kolejnymi świadczeniami pieniężnymi. Świadczenia zostały przyznane zgodnie z zarządzeniem nr 2 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 4 stycznia 2023 r. w sprawie jednorazowych świadczeń pieniężnych dla pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za publikacje w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych oraz prestiżowe osiągnięcia artystyczne lub konserwatorskie.

Świadczenia pieniężne i dyplomy otrzymali następujący autorzy prac:

mgr Joanna Bogusiewicz (udział 80 %), dr hab. Barbara Bojko, prof. UMK (udział 20%) z Wydziału Farmaceutycznego za publikację w prestiżowym czasopiśmie naukowym pt. „Insight into new opportunities in intra-surgical diagnostics of brain tumors” opublikowaną w Trac-Trends in Analytical Chemistry; 2023, Vol. 162 117043.
Punktacja MNiSW: 140.000.

dr Katarzyna Linkowska (udział 50%) z Wydziału Lekarskiego, dr Tomasz Bogiel (udział 10%) z Wydziału Farmaceutycznego, dr hab. Łukasz Szylberg, prof. UMK (udział 10%), prof. dr hab. Małgorzata Pawłowska (udział 10%), prof. dr hab. Tomasz Grzybowski (udział 20%) z Wydziału Lekarskiego za publikację w prestiżowym czasopiśmie naukowym pt. „Commercially available SARS-CoV-2 RT-qPCR diagnostic tests need obligatory internal validation” opublikowaną w Scientific Reports;  2023 : Vol. 13, nr 1, s. 1-8; 6991.
Punktacja MNiSW: 140.000.

dr hab. Iga Hołyńska-Iwan, prof. UMK (udział 70%), dr Marta Sobiesiak (udział 10%) z Wydziału Farmaceutycznego, dr Marcin Wróblewski (udział 5%) z Wydziału Lekarskiego, dr Anna Cwynar (udział 5%) z Wydziału Farmaceutycznego, dr hab. Karolina Szewczyk-Golec, prof. UMK (udział 10%) z Wydziału Lekarskiego za publikację w prestiżowym czasopiśmie naukowym pt. „Nickel ions influence the transepithelial sodium transport in the trachea, intestine and skin” opublikowaną w Scientific Reports; 2023 : Vol. 13, nr 1, s. 1-11; 6931.
Punktacja MNiSW: 140.000.

dr Sławomir Kujawski (udział 35%), dr hab. Joanna Słomko, prof. UMK (udział 25%), prof. dr hab. Paweł Zalewski (udział 40%) z Wydziału Nauk o Zdrowiu za publikację w prestiżowym czasopiśmie naukowym pt. „Whole-body cryotherapy as a treatment for chronic medical conditions?” opublikowaną w British Medical Bulletin; 2023 s. 1-30.
Punktacja MNiSW: 100.000.