Wizyta gości z Uniwersytetu Medycznego w Warnie

Spotkanie w Dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego CM UMK: Prof. Stefan Kruszewski, Prof. Diana Ivanova, Pani Miglena Stoeva, Prof. Artur SłomkaW dniach 05-07.06.2023 r. na Wydziale Farmaceutycznym CM UMK gościły profesor Diana Ivanova oraz Miglena Stoeva z Uniwersytetu Medycznego w Warnie (Bułgaria). Pobyt zagranicznych gości realizowany był w ramach Programu Erasmus+.

Profesor Diana Ivanova jest pracownikiem Katedry Biochemii, Medycyny Molekularnej i Nutrigenomiki oraz byłym Dziekanem Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Warnie. Podczas wizyty w Bydgoszczy profesor przeprowadziła zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Farmaceutycznego CM UMK, dotyczące molekularnych aspektów nutrigenomiki. Centralnym punktem tych zajęć był wykład „Molecular nutrition and nutrigenomics - new concepts in pharmaceutical science and education”, wygłoszony przez profesor Ivanovą 6 czerwca br. W wykładzie uczestniczyli studenci analityki medycznej oraz profesor Daniel Gackowski z Katedry Biochemii Klinicznej CM UMK oraz dr Olga Zavyalova z Katedry Technologii Chemicznej Środków Leczniczych CM UMK.

Miglena Stoeva jest pracownikiem dziekanatu Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Warnie. W czasie pobytu w Bydgoszczy odbyła staż, realizowany w ramach Programu Erasmus+, dotyczący administracyjnego wsparcia studentów farmacji oraz studentów zagranicznych. Staż realizowany był w dziekanacie Wydziału Farmaceutycznego  CM UMK oraz w Centrum Kształcenia w Języku Angielskim CM UMK.

Wykład Pani Profesor Diany Ivanovej Spotkanie w Centrum Kształcenia w Języku Angielskim CM UMK: Pani Miglena Stoeva, Mgr Natalia Gliniecka-Kucybała, Prof. Diana Ivanova, Prof. Artur Słomka
Wykład Pani Profesor Diany Ivanovej Wykład Pani Profesor Diany Ivanovej