Studenci w Banku Mleka Kobiecego

2 czerwca br. studenci naszej uczelni kierunku położnictwo, uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w Banku Mleka Kobiecego w Toruniu. Zajęcia realizowane były w ramach przedmiotu „Opieka nad kobietą i jej rodziną w sytuacjach szczególnych”.

Podczas zajęć studenci zaznajomili się z inicjatywą i historią powstania Banków Mleka w naszym województwie i Polsce. Wizyta była okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem Banku Mleka w Toruniu oraz ideą dzielenia się przebadanym pokarmem kobiecym. Była to również możliwość dzielenia się doświadczeniami w promowaniu karmienia naturalnego i zapoznania z prowadzonymi badaniami naukowymi. Studenci mieli szansę przekonania się, jak cennym pokarmem jest mleko kobiece.
Istnienie Banku Mleka nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie i motywacja dawczyń mleka.
Przedmiot prowadzony jest przez dr Marzenę Kaźmierczak, dr Małgorzatę Gierszewską i dr Grażynę Gebuzę z Katedry Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Zobacz fotorelację>>