HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

UROGRAFT® z platynową nagrodą międzynarodowych targów INTARG®

UROGRAFT® z platynową nagrodą międzynarodowych targów INTARG®

 

 

UROGRAFT® opracowany przez zespół bydgoskich naukowców, zdobył Platynową Nagrodę Międzynarodowego Jury INTARG® 2023 dla Najlepszych Innowacji/Technologii w Branży, natomiast prof. Marta Pokrywczyńska otrzymała Godło Promocyjne i Tytuł Lidera Innowacji 2023, w kategorii Kobieta Wynalazca.

W dniach 24-25 maja w Katowicach odbyły się XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG®. INTARG® to renomowane światowe targi-forum spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu oraz biznesu. Podczas INTARG® 2023 zaprezentowano blisko 600 wynalazków i innowacyjnych rozwiązań z różnych krajów świata oraz różnych branż i dziedzin, znajdujących zastosowanie w medycynie, przemyśle, ochronie środowiska, a także poprawiających bezpieczeństwo, jakość i higienę życia.

Misją INTARG® jest promocja oraz komercjalizacja wynalazków i innowacji, stworzenie platformy bezpośrednich kontaktów do współpracy i spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu, biznesu, oraz transfer technologii, jak również uzyskanie przez wystawców prestiżowych referencji w postaci nagród przyznawanych za prezentowane rozwiązania w ramach konkursu INTARG® 2023.

Prof. Marta Pokrywczyńska prezentowała podczas targów „UROGRAFT®- wszczep do rekonstrukcji pęcherza moczowego człowieka” - wynalazek opracowany w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Lider IX przez Zespół Naukowy w składzie: Marta Pokrywczyńska, Jan Adamowicz, Arkadiusz Jundziłł, Tomasz Kloskowski, Marta Rasmus, Daria Balcerczyk, Zuzanna Fekner, Marta Szulc, Michał Stopel. W wydarzeniu towarzyszył Jej Broker Innowacji Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości Akademickiej dr Bertrand Dupont.

UROGRAFT® zdobył Platynową Nagrodę Międzynarodowego Jury INTARG® 2023 dla Najlepszych Innowacji/Technologii w Branży.

Prof. Marta Pokrywczyńska otrzymała Godło Promocyjne i Tytuł Lidera Innowacji 2023, XXI Edycja, w kategorii Kobieta Wynalazca.

 

Zdjęcie z międzynarodowych targów INTARG® Zdjęcie z międzynarodowych targów INTARG®  
Zdjęcie z międzynarodowych targów INTARG® Zdjęcie z międzynarodowych targów INTARG® Zdjęcie z międzynarodowych targów INTARG®
Zdjęcie z międzynarodowych targów INTARG® Zdjęcie z międzynarodowych targów INTARG® Zdjęcie z międzynarodowych targów INTARG®