Z przyczyn niezależnych od organizatorów planowana konferencja zostaje zawieszona do odwołania. Prawdopodobne jest ustalenie nowego terminu

Szanowni Państwo,

W imieniu komitetu organizacyjnego zapraszamy Państwa do udziału w konferencji naukowo- szkoleniowej.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli akademickich kształcących na kierunkach medycznych, kadry kierowniczej, studentów nauk o zdrowiu i medycyny, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, przedstawicieli innych zawodów medycznych, humanistycznych i społecznych.
Wykładowcy oraz goście konferencji zaprezentują aktualne zagadnienia związane z geriatrią, gerontologią i medycyną paliatywną.

Termin konferencji: 25.05. 2023r.

Miejsce konferencji: La Rosa - food wine & friends, Bydgoszcz, ul. Plac Kościeleckich 3

Współorganizatorami konferencji są:

Katedra Geriatrii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy,
Katedra i Klinika Medycyny Paliatywnej Pracownia Geriatrii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
Wydział Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
Polskie Towarzystwo Gerontologiczne - Oddział Kujawsko-Pomorski.

Współpraca:

• Interdyscyplinarne Koło Naukowe
  • Koło Naukowe Bezpieczeństwa Procedur Pielęgniarskich przy Zakładzie Pielęgniarstwa Społecznego.

Patronat honorowy:

• Prorektor CM w Bydgoszczy- Prof.dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska
  • Dziekan WNoZ CM w Bydgoszczy- Prof.dr hab.Alina Borkowska

Konferencja obejmować będzie następujące zagadnienia:

• Specyfika chorobowości w geriatrii
  • Aspekty gerontologii we współczesnym świecie
  • Medycyna paliatywna w geriatrii

Dla uczestników konferencji istnieje możliwość publikacji w czasopiśmie Gerontologia Polska w tematyce zgodnej z wytycznymi oraz z tematyką konferencji. Publikacje należy kierować, na hasło konferencji, na adres:
Gerontologia Polska- Wydawnictwo Akademia Medycyny
Redakcja ul. Srebrna 16, 00-810 Warszawa, tel. +48 22 627 39 86, tel./fax +48 22 654 36 67.
gerontologia@akademiamedycyny.pl
link do czasopisma: https://www.akademiamedycyny.pl/home-3-3/gerontologia-polska/

Kontakt z organizatoramikonf.ger@cm.umk.pl

Uczestnicy konferencji otrzymają 5 punktów edukacyjnych.

Opłata konferencyjna dla uczestników wynosi 150zł

Opłata konferencyjna dla studentów wynosi 100zł

Nr konta konferencji:
Bank PEKAO SA
SWIFT: PKOPPLPW
IBAN: 20 1240 6292 1111 0011 2291 0554
Nazwa właściciela konta:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
ul. Gagarina 11 87-100 Toruń

Program ramowy

Plan

8:00 – 8:45  Rejestracja uczestników
8:45 - 9:00  Otwarcie konferencji
9:00 – 11:00  Część I Sesja panelowa
11:00 – 11:45  PRZERWA KAWOWA
11:45 – 14:00  Część II wystąpienia uczestników konferencji
14:00 – 15:00  LUNCH
15:00 – 16:30  Warsztaty Nowoczesne metody leczenia ran przewlekłych.

docKarta rejestracji

pdfIV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA Geriatria i Medycyna Paliatywna Starzenie społeczeństwa a nowe wyzwania