Akredytacja na prowadzenie szkoleń specjalizacyjnych dla diagnostów laboratoryjnych

informujemy, że Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego przyznało Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu akredytację na prowadzenie szkolenia specjalizacyjnego dla diagnostów laboratoryjnych w dziedzinie laboratoryjnej transfuzjologii medycznej. Uzyskaliśmy również zwiększenie liczby miejsc akredytowanych w dziedzinie laboratoryjnej diagnostyki medycznej oraz mikrobiologii medycznej.

W najbliższym postępowaniu rekrutacyjnym (kwiecień/maj 2023) możemy przyjąć do odbywania szkolenia specjalizacyjnego:

- w dziedzinie laboratoryjnej diagnostyki medycznej – 25 osób,

- w dziedzinie mikrobiologii medycznej – 25 osób,

- w dziedzinie laboratoryjnej transfuzjologii medycznej – 10 osób.

Wnioski będzie można składać za pomocą Systemu Monitowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK; https://smk2.ezdrowie.gov.pl/login) w terminie od 30.04.2023 do 31.05.2023. Kwalifikację uczestników w terminie od 01.06.2023 do 30.06.2023 będzie prowadził Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

próbówki i mikroskop