Profesor Zygmunt Mackiewicz uhonorowany

Mackiewicz ZbigniewProfesor Zygmunt Mackiewicz, współtwórca Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, specjalista w dziedzinie chirurgii naczyniowej, 30 stycznia 2012 r. został wyróżniony Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Odznaka przyznawana jest osobom, które w sposób szczególny, poprzez swoje działania, wzbogaciły dorobek regionu w takich dziedzinach jak gospodarka, budownictwo, służba zdrowia, edukacja, kultura, nauka czy ekologia. Osoby uhonorowane odznaką mają prawo do używania tytułu Zasłużony dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz uczestnictwa, na prawach honorowego gościa, w sesjach Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Prof. dr hab. n. med. Zygmunt Mackiewicz będący jednym z twórców Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy przez ponad dwadzieścia lat kierował Kliniką Chirurgii Ogólnej i Naczyń. Jego kariera zawodowa wypełniona jest licznymi sukcesami w zakresie organizacji służby zdrowia regionu kujawsko–pomorskiego. Czynnie organizował konferencje chirurgiczne, a w latach 1997-1999 był prezesem Towarzystwa Chirurgów Polskich. Aktualnie, jako emerytowany profesor, jest pracownikiem Zakładu Klinicznych Podstaw Fizjoterapii w II Katedre Kardiologii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK.

odznaczenie prof_Mackiewicz
zdj. www.kujawsko-pomorskie.pl