Nasz student nominowany w konkursie „Pro Juvenes"

Patryk Groszyk, student VI roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK oraz Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Lekarskiego został nominowany do tytułu Studenta Zaangażowanego Społecznie w konkursie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Głosowanie publiczności trwa do 20:00 dnia 06.11.2022.

>>Głosuj teraz<<

Celem konkursu, organizowanego od 2013, jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. Parlament Studentów RP, wręczając nagrody „Pro Juvenes”, chce w ten sposób tworzyć dobrą atmosferę wzajemnego współdziałania w środowisku akademickim oraz integrować studentów z całej Polski.

Patryk pochodzi z niewielkiej miejscowości Stare Bosewo, położonej w północnej części województwa mazowieckiego. Jest zaangażowany głównie w działania na rzecz studentów a także w projekty wspomagające lokalną społeczność oraz uchodźców.

• W punkcie zbiorowego zakwaterowania, którego inicjatorem był Prezydent Bydgoszczy odpowiadał za jego koordynację. W zakres jego działań wchodziło zadbanie o wprowadzenie uchodźców w działanie Punktu, organizacja pracy wolontariuszy, których osobiście znalazł i zachęcił do działania, a także koordynacja gabinetu lekarskiego znajdującego się na miejscu. Spędził tam pomagając kilkadziesiąt godzin. Podczas działania Punktu skorzystały z niego setki uchodźców głównie z Ukrainy.

• Nie przechodzi obok ludzkiego cierpienia, które dotyka osoby w kryzysie bezdomności w Bydgoszczy. Koordynuje i równocześnie jest wolontariuszem Przychodni Studenckiej skierowanej właśnie do tych osób. Pod nadzorem lekarza jako student kierunku lekarskiego pomaga w opiece medycznej osobom potrzebującym. Zajmuje się wszystkim od przygotowania Przychodni do przyjmowania pacjentów, po realizowanie procedur medycznych pod nadzorem lekarza.

• W Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland miał pod swoją opieką przedstawicieli wszystkich Oddziałów Lokalnych z całej Polski. Jego praca przez ostatnie lata miała wpływ na polepszenie kontaktów między zaangażowanymi osobami z 20 różnych uczelni kształcących młodych medyków. Służy im dobrą radą, wspiera ich działania i motywuje do dalszego polepszania ich kompetencji.

• Bierze udział w akcjach edukacyjnych poruszających bardzo ważne, często marginalizowane tematy, nierzadko uważane za tematy tabu. Akcje te dotyczą edukacji seksualnej, profilaktyki nowotworów jajnika, piersi czy jąder. Podczas cyklicznych akcji przeprowadza darmowe badania profilaktyczne.

• Wśród społeczności akademickiej trudno znaleźć obszar, w który by się nie angażował. Wspieranie studentów w sprawach administracyjnych, wprowadzenie nowych studentów w życie akademickie, organizacja wszelakich eventów, pomoc w ubieganiu się o stypendia, reprezentowanie studentów przed władzami Uczelni. Wspiera wszystkich dobrą radą i dba o ich samopoczucie.

Patrykowi serdecznie gratulujemy nominacji i życzymy powodzenia!

310918801 1050855895579110 7507380302501208943 n
Foto. Nadesłane