Konkurs grantowy ONKOgranty VI

Realizując cele Statutowe Fundacji, Zarząd Polskiej Ligi Walki z Rakiem ma zaszczyt ogłosić rozpoczęcie naboru do VI edycji konkursu Onkogranty, w którym poszukujemy nowych, dotychczas nie finansowanych przez inne instytucje projektów eksperckich i edukacyjnych, twórczo nawiązujących do Strategii Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024.

Powołanie Onkologicznego Funduszu Grantowego jest efektem naszego przekonania o bogactwie koncepcji i doświadczeń różnych środowisk społecznych oraz instytucji zainteresowanych zmianami w polskim systemie walki z rakiem.

Podstawowym celem Funduszu jest aktywizacja i wsparcie inicjatyw zgłaszanych m.in. przez organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje naukowe, zespoły badawcze i przedsiębiorstwa. Wsparcie udzielane będzie w formie grantów przyznawanych w drodze otwartego konkursu. Liczymy, że efektem powołania Funduszu będzie wzmocnienie kapitału intelektualnego poprzez zwiększenie udziału strony społecznej w wysiłkach na rzecz podniesienia skuteczności zwalczania chorób nowotworowych

W VI edycji najlepsze projektu zostaną wyłonione w trzech kategoriach:

Edukacja chorych na nowotwory

Wsparcie dla rodzin i bliskich chorych na nowotwory

Życie po raku

Termin zgłaszania projektów upływa 31 października 2022 r.

Wyniki VI edycji Konkursu zostaną ogłoszone do 18 stycznia 2023 r.

Więcej informacji na stronie fundacji: https://ligawalkizrakiem.pl/

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres e-mail: biuro@ligawalkizrakiem.pl.

plakat onkogranty VI