XII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki już niebawem!

XII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki została zaplanowana na 20-22 października 2022 r. W tym roku czeka nas kilka nowości!

Nowością dla tegorocznej edycji jest z pewnością termin przeniesiony z maja - mamy nadzieję, że jesienna aura nie zniechęci nikogo do udziału w naszym corocznym święcie nauki!

20 i 21 października (czwartek i piątek) będziecie mogli wziąć udział w pokazach, wykładach, warsztatach i innych formach zajęć przygotowanych na campusach uczelni przez pięciu organizatorów: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki i Bydgoską Szkołę Wyższą.

Collegium Medicum w tym roku przygotowało 43 propozycje dla dzieci, młodzieży i starszej młodzieży ;)

22 października (sobota) spotykamy się w Młynach Rothera! Znajdziecie tam trzy główne strefy:

• strefę EXPO
  • strefę MAŁEGO NAUKOWCA
  • strefę EXPOSÉ

Tego dnia zapraszamy szczególnie na wystawę czarno-białych fotografii portretowych: Profilaktyka ratuje życie!

Wystawa jest jedną z wielu akcji charytatywnych z zakresu profilaktyki zdrowotnej, w które angażują się dr Oliwia Kowalczyk, adiunkt w Katedrze Kardiochirurgii oraz dr hab. Anna Bajek, prof. UMK z  Katedry Urologii i Andrologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.
Wystawa została zorganizowana w ramach współpracy z Fundacją Kochasz Dopilnuj i jest częścią zbioru fotografii bohaterek kampanii „Pomacaj się”, której celem jest edukacja na temat profilaktyki raka piersi i promowanie regularnego samobadania. Zaprezentowane zostaną portrety oraz historie kobiet, które stanowią swoistą opowieść o doświadczeniu tej choroby onkologicznej. Obrazy te odsłaniają trudy doświadczeń pacjentek, ale jednocześnie pokazują, że życie z tą chorobą oraz pokonanie jej są możliwe. Fotografie, ukazując kobiece ciało z blizną po mastektomii, stanowią również rodzaj walki ze stereotypami na temat postrzegania piękna kobiecego ciała przez pryzmat choroby.

Program XII edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki jest już dostępny stronie w zakładce "Program XII edycji BFN".

Zapisy na zajęcia 20 i 21 października zostaną uruchomione 12 października i będą odbywały się poprzez stronę internetową. Propozycje popularnonaukowe zaplanowane w Młynach Rothera 22 października w godz. 12.00-20.00 nie wymagają wcześniejszych zapisów.

Do zobaczenia na XII Bydgoskim Festiwalu Nauki!

Bydgoski Festiwl Nauki - baner promujący