HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy potrójnym laureatem Konkursu „Zdrowa Przyszłość - Inspiracje

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy potrójnym laureatem Konkursu „Zdrowa Przyszłość - Inspiracje

 

29 września, podczas uroczystej Gali w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, wręczono nagrody w Konkursie „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”.  

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy nagrodzono aż trzykrotnie. Projekt "Szpital przyjazny pszczołom" został laureatem drugiego miejsca w kategorii Działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego, w kategorii Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych czwarte miejsce uzyskał realizowany w placówce projekt: ,,Zapobieganie zakażeniom odcewnikowego zakażenia układu moczowego", zaś w kategorii Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników piąte miejsce projekt „Komunikacja kliniczna jako narzędzie wspierające zarządzanie przebiegiem konsultacji oraz regulowanie własnych emocji u członków zespołu terapeutycznego"

W Konkursie "Zdrowa Przyszłość - Inspiracje" nagradzane są osoby, organizacje pozarządowe, firmy i szpitale, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska, w którym żyjemy.

Laureatów wybiera Kapituła, do której należą osoby, którym bliska jest idea bezpieczeństwa, innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia, w tym m.in. decydenci z kluczowych firm i organizacji, szefowie instytutów medycznych, najlepszych szpitali i ośrodków zdrowotnych.

Organizatorem Konkursu Inspiracje jest firma Idea Trade, koordynator Koalicji Bezpieczny Szpital Przyszłości.

 

Szpital Biziela nagrody 2022