HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

21 września 2022 r. rusza rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie

21 września 2022 r. rusza rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie


Jak założyć firmę? Czy tylko człowiek przeżywa burzę hormonów? Kto kształtował życie polityczne w czasach II RP? Te i wiele innych tematów poruszą wykładowcy i wykładowczynie podczas wykładów ogólnouniwersyteckich. Z bogatej oferty zajęć proponowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu można wybrać wykłady w języku polskim i angielskim.

Zajęcia ogólnouniwersyteckie są doskonałą formą poszerzania wiedzy ogólnej. W ofercie na zbliżający się nowy rok akademicki znajdują się zagadnienia reprezentujące wszystkie dziedziny nauki rozwijane na naszej Uczelni. Starannie dobrana tematyka daje możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi osiągnięciami nauki światowej, zgłębienia problemów nurtujących współczesną cywilizację, wreszcie – samodoskonalenia, które nie ogranicza się tylko do zdobywania wiedzy, ale opiera się także na rozwijaniu umiejętności i kompetencji.

Studentki i studenci UMK mogą skorzystać z oferty zajęć ogólnouniwersyteckich w zakresie szerszym niż wymagany. Jest to wyjątkowa szansa rozwoju osobistego, pogłębienia wiedzy i zdobywania umiejętności spoza zakresu wybranego kierunku studiów. Wykłady w języku angielskim dają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, co może być szczególnie przydatne osobom, które rozważają wyjazd w ramach programu Erasmus+ lub udział w programie YUFE. Warto podkreślić, że udział w dodatkowych zajęciach jest bezpłatny, a ich nieukończenie nie ma wpływu na zaliczenie semestru.

Z ofertą zajęć ogólnouniwersyteckich w języku polskim i angielskim można zapoznać się na stronie https://www.umk.pl/studenci/zajecia-ogolnouniwersyteckie/.

Rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie w semestrze zimowym 2022/2023 rozpocznie się 21 września 2022 r. o godz. 12:00 w systemie USOS: https://usosweb.umk.pl/kontroler.php?_action=news/rejestracje/rejJednostki&jed_org_kod=0000000000. Chętni będą mogli zapisać się na zajęcia w języku polskim i w angielskim do 10 października 2022 r. do godz. 23:59.


Obecnie można zrobić więcej zajęć niż zakłada podstawa programowa bez dodatkowych opłat.

Rozbudowano ofertę zajęć w języku angielskim, co jest doskonałą okazją, aby sprawdzić swoje możliwości przed uczestnictwem w programach Erasmus+ czy YUFE.

Nieukończenie zajęć realizowanych w trybie dodatkowym nie ma wpływu na zaliczenie semestru.

Zapraszamy!