Plebiscyt Hipokrates 2022

Plebiscyt Hipokrates 2022

 

Naukowcy oraz służby medyczne związane z Collegium Medicum UMK startują w plebiscycie Hipokrates 2022. Konkurs ma na celu wyłonienie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się najwyższym zaufaniem społecznym. Patronem plebiscytu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a patronem ogólnopolskiej gali Ministerstwo Zdrowia.

Celem plebiscytu jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Zaszczytne tytuły czekają na lekarzy wielu specjalizacji. W skali każdego powiatu nagrodzeni zostaną lekarze rodzinni i pediatrzy, a w skali województwa ginekolodzy, chirurdzy, kardiolodzy, dermatolodzy, laryngolodzy, okuliści i ortopedzi - czyli lekarze specjaliści, z porad których najczęściej korzystamy. Osobno w każdym powiecie nagrodzeni zostaną stomatologowie.

Służba zdrowia nie mogłaby oczywiście funkcjonować bez ofiarnej pracy pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, a także farmaceutów i techników farmaceutycznych. Dlatego również oni zostaną nagrodzeni głosami czytelników w skali naszego województwa i w ogólnopolskim finale.

Głosy w naszym województwie można oddawać poprzez:

https://pomorska.pl/hipokrates-2022-wybierz-z-nami-pracownikow-roku-ochrony-zdrowia-glosowanie-w-plebiscycie-rozpoczete/ar/c14-16485823

 

Grupa lekarzy