Młodzieżowa Mistrzyni Polski

Młodzieżowa Mistrzyni Polski

 

Młodzieżowa Mistrzyni Polski – takim tytułem może się pochwalić nasza rodzima lekkoatletka Kinga Gacka. Biegaczka i jednocześnie studentka Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK, stanęła na podium, tym samym ustanawiając swój rekord życiowy - 52,33 s., na dystansie 400 m.

Mistrzyni kraju tytuł ten uzyskała podczas 39 Mistrzostw Polski U23 rozgrywanych w Poznaniu. Kinga na co dzień studiuje fizjoterapię i jednocześnie trenuje w BKS Bydgoszcz pod okiem Iwony Baumgart, z powodzeniem wspierając sztafetę reprezentacji Polski na dystansie 4x400 m.

 

Jako uczelnia jesteśmy dumni z zawodniczki, która studiując fizjoterapię na naszej uczelni, jednocześnie spełnia swoje sportowe powołanie plasując się na podium. Przypominamy, że zawodnicy, którzy aktywnie trenują, realizują studia trybem kariery dwutorowej sportowca.  Programu ten ma na celu zapewnienie sportowcom najlepszych warunków dla kontynuowania i rozwijania kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Częścią koncepcji programu jest elastyczne podejście do studiowania, ale przede wszystkim zapewnienie wsparcia w celu odpowiedniego zarządzania i planowania kariery sportowej harmonijnie łączonej z nauką uniwersytecką. 

Kinga Gacka