Pokaz filmów i dyskusja o Zespole Downa

miasto 30 stycznia 2012 r. odbył się długo oczekiwany otwarty pokaz filmów „Downtown - Miasto Downów” i „21” oraz panel dyskusyjny poświęcony problematyce osób z Zespołem Downa. Obok rodziców i opiekunów dzieci z Zespołem Downa w całym przedsięwzięciu udział wzięła również kadra naukowa Collegium Medicum UMK oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Życiem swoich rówieśników z Zespołem Dawna zainteresowali się również najmłodsi bydgoszczanie, którzy na pokaz filmów przybyli z nauczycielami.
Całość uświetniły występy taneczne zespołu Amadeo, które zgromadzeni nagrodzili burzą oklasków.
Takie inicjatywy utwierdzają nas w przekonaniu, że chęć zgłębienia wiedzy o osobach niepełnosprawnych jest w naszym społeczeństwie ogromna. To niewątpliwie jeden z przejawów rosnącej tolerancji wobec inności.

Galeria zdjęć >>

Miasto Downow