Tajemnice tkanek człowieka okiem patologa

Młodzież z bydgoskich liceów wzięła udział w cyklu warsztatów zorganizowanych przez Katedrę Patomorfologii Klinicznej CM UMK, pn. Tajemnice tkanek człowieka okiem patologa. Celem zorganizowanych warsztatów było rozwinięcie umiejętności badawczych i kreatywności uczniów szkół licealnych. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z pracą patomorfologa, diagnosty laboratoryjnego oraz biotechnologa.

Warsztaty składały się z części wykładowej oraz praktycznej. Uczniowie zwiedzili laboratorium Zakładu Patomorfologii Klinicznej, zapoznając się z obrazami mikroskopowymi próbek różnych narządów. W części warsztatowej mieli możliwość samodzielnego wykonania szeregu doświadczeń, min. dowiedzieli się jaka jest różnica w kolorach prawdziwej i patologicznej tkanki. Przyjrzeli się również kostkom parafinowym i zweryfikowali co pływa w formalinie.
Zaproszona młodzież wykazała się inwencją, a założone cele rozbudzenia umiejętności badawczych i kreatywności naszych licealistów, zostały osiągnięte.

warsztaty dla licealistów warsztaty dla licealistów warsztaty dla licealistów

Fot. Mariusz Kowalikowski