HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun

Deszcz medali pływaków AZS CM UMK

Nasi pływacy zdominowali Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w pływaniu. 1 czerwca br. na Krytej Pływalni przy Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu UKW odbyły Mistrzostwa, które przyniosły szereg medali studentom naszej uczelni.

Pływacy reprezentujący barwy Collegium Medicum dominowali praktycznie w każdej konkurencji pływackiej. Mężczyźni zdobyli 3 złote, 4 srebrne i 1 brązowy medal, natomiast kobiety zdobyły 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. W sumie nasza reprezentacja zdobyła aż 19 medali i tym samym zajęła I miejsce w klasyfikacji medalowej województwa kujawsko-pomorskiego.

Opiekun sekcji pływackiej: Agnieszka Perzyńska

Warto wspomnieć, że 8 pływaków w dniach 1.04.-3.04.2022 reprezentowało AZS CM UMK na Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi. W zawodach brało udział ponad 900 zawodników z ponad 80 uczelni w Polsce. Nasi pływacy odnieśli spektakularne sukcesy w kategorii uczelni medycznych. Studenci: Mikołaj Malak, Angelika Bluge, Oliwia Kwiatkowska, Natalia Juchnowicz, Franciszek Prus, Mateusz Mech, Karol Bosak i Magda Klonowska godnie reprezentowali naszą uczelnie i finalnie przywieźli 9 medali.

Studenci AZS CM UMK Studenci AZS CM UMK na basenie Studenci AZS CM UMK na basenie