Sukcesy sportowe studentów Collegium Medicum UMK

W ostatnim czasie studenci Collegium Medicum UMK rezprezentowali nas na Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Koszykówce oraz Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Piłce Ręcznej Mężczyzn.

W dniu 14.05.22r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Koszykówce 3x3 zorganizowane przez Politechnikę Bydgoską. Kobieca reprezentacja Collegium Medicum zdobyła 3 miejsce. Wystąpiła w składzie: Aneta Rola, Paulina Zalewska, Laura Stapleton, Agata Przedełska. Drużyna męska w składzie: Adam Frąckiewicz, Tomasz Jęczmień, Joshua Sokan, Donald Arunthavanathan zdobyła 4 miejsce na 8 drużyn.

W dniu 16.05.22 r. o godzinie 18.00 na obiektach sportowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Piłce Ręcznej Mężczyzn.
Po wyrównanej walce Collegium Medicum uległo UKW przegrywając 37:29 (16:22). Nadmienić należy, że zespół UKW bierze udział w rozgrywkach ligowych posiadając w swoim składzie czynnych zawodników. Reprezentacja naszej Uczelni pozostawiła dużo serca na boisku zdobywając drugie miejsce.
Skład drużyny:
Kamil Kisiel, Jakub Karabasz, Bartosz Majchrzak, Jędrzej Sarwiński, Jędrzej Filipiak, Oskar Matus, Joachim Walczak, Mateusz Janczak, Mateusz Walenciak, Mats F. Uvaas, Michał Kurdubski, Karol Tracki, Mikołaj Kreft.
Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Kamil Kisiel.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Reprezentacja CM UMK Reprezentacja CM UMK
Reprezentacja CM UMK