Dzień Wielokulturowy

Dzień Wielokulturowy

                         

7 maja 2022 roku – cóż za dzień dla studentów English Division w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy! Na terenie Domu Studenckiego nr 3 odbyła się trzecia edycja długo wyczekiwanego Dnia Wielokulturowego - wydarzenia objętego Honorowym Patronatem Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Kornelii Kędziory-Kornatowskiej.

Organizatorem wydarzenia było Wielokulturowe Stowarzyszenie Studentów (MSA), przy wsparciu Irish Students Overseas (ISO), Stowarzyszenia Studentów Norweskich za Granicą (ANSA-Bydgoszcz), Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny (IFMSA-Bydgoszcz) oraz Life Planner Studies and Opportunities Sp. z o.o.

Dzień Wielokulturowy jest jednym z najważniejszych wydarzeń MSA. Odegrał on znaczącą rolę w naszej uczelnianej społeczności i nadal jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w każdym roku akademickim. Jest to dzień, w którym studenci z wyższych roczników mają okazję spotkać się ze studentami z niższych lat, w którym studenci mogą zaprezentować swoje różnorodne kultury, i w którym świętuje się wielokulturowość.

Obchody Dnia Wielokulturowości rozpoczęło wystąpienie prof. dr. hab. Arkadiusza Jawienia, dyrektora Centrum Kształcenia w Języku Angielskim CM UMK, a także powitaniem przez członków Zarządu MSA.

W trakcie wydarzenia odbyły się fantastyczne występy kulturalne, w tym tańce narodowe i ludowe, występy wokalne oraz prezentacje zwyczajów różnych kultur. Przez cały czas trwania imprezy uczestnicy mogli również odwiedzać stoiska różnych narodów oferujące pyszne, tradycyjne potrawy. Dzień Wielokulturowy zakończył się kolorowym i wesołym świętowaniem Holi.

Galeria zdjęć z wydarzenia>>